servicesBg

Ako sa staráme o vaše zuby

x

Bielenie zubov

Bielenie zubov je v súčasnosti bezpečná a osvedčená metóda zosvetlenia farby zubov. Neželané sfarbenie zubov môže vzniknúť ako dôsledok fajčenia, pitia kávy alebo čaju, prípadne môže ísť o vrodenú predispozíciu. Pre dosiahnutie želaného estetického výsledku je vhodné absolvovať dentálnu hygienu, kde Vám naša dentálna hygienička poradí. Výsledkom je žiarivý úsmev v priebehu krátkeho času bez poškodenia skloviny s dlhotrvajúcim efektom.

x

Endodoncia

Akonáhle kaz dosiahne živú časť zubu – tzv. zubnú dreň, prebieha v nej zápalový proces. Zápal môže byť chronický – tzn. že sila bakterií je nižšia ako obranyschopnosť drene a zápal je v utlmenom stave. Môže sa však kedykoľvek aktivovať. V takom prípade sa prejavuje postupne sa predlžujúcimi epizódami bolesti.

Nech je klinický priebeh zápalu akýkoľvek, našou úlohou je koreňové kanáliky zbaviť bakterií, vydezinfikovať a zaplniť, aby do nich baktérie nemohli vniknúť znovu. Na záver každej endodontickej liečby je nevyhnutná dostavba stratených zubných tkanív fotokompozitnou (bielou výplňou), s alebo bez spevňujúceho sklovláknového čapu, podľa rozsahu strát zubných tkanív. Často je nutná i protetická rekonštrukcia zubu – korunka. Niekedy je potrebná oprava starej koreňovej výplně u mŕtvych zubov, pretože nie je dostatočne tesná a zostali pod ňou baktérie spôsobujúce infekciu.

x

Zubné výplne

Ošetrenie zubného kazu výplňou je rutinným stomatologickým výkonom a vykonáva sa v momente, keď kazivý proces ešte nedosiahol živé tkanivá zubu. Na našej zubnej klinike robíme výplne z fotokompozitného materiálu (biele plomby). Ich zhotovenie má svoje striktné technologické postupy. Tie si vyžadujú jednak svoj čas a hlavne suché pracovné pole. To zabezpečíme najčastejšie použitím štvorcovej gumenej blany, ktorá zakryje vašu ústnu dutinu a zabezpečí nám suché pracovné pole. Nemusíte sa báť, aplikácia blany nebolí a pri výkone používame lokálnu anestéziu.

x

Protetická rekonštrukcia

Zuby po endodontickom ošetrení sú náchylnejšie k zlomeniu a tak sa stáva, že keď je endodonticky ošetrený zub s veľkou stratou zubných tkanív dlho bez keramickej korunky, zub sa zlomí. Potom nám už nezostáva nič iné len zub vytrhnúť. K protetickej liečbe pristupujeme tiež pri náhrade chybajúcich zubov pomocou mostíka. Mostík je náhrada chýbajúceho zubu alebo zubov, ktorá je nesená susednými zubami. Pri rozsiahlej strate zubov, kedy už nie je možné zhotoviť ani mostík môžeme pristúpiť k zhotoveniu snímacej náhrady.

x

Zubné implantáty

Niekedy je najvhodnejšie vyriešiť medzeru po chýbajúcom zube implantátom. Proces zavedenia implantátu je dvojfázový. Prvou fázou je zavedenie implantátu do kosti. Potom nasleduje hojenie (cca 3 mesiace), po ktorom sa zavedie vhojovací valček a nakoniec sa zhotoví korunka. V niektorých prípadoch je nutné doplniť do miesta implantácie kosť, pretože jej nie je dostatok. Celý proces vykonáva špecialista – implantológ po zhodnotení vašej situáce pomocou RTG a CT vyšetrenia.

x

Pravidelné kontroly

Po úspešnom dokončení liečebného plánu nasledujú kontroly dva krát za rok, kde kontrolujeme stav vašich zubných tkanív. Prípadné problémy tak včas podchytíme a vyriešime.

x

Extrakcie

Vždy je našou snahou každý zub zachrániť. Keď je už ale strata tvrdých zubných tkanív tak rozsiahla, že rekonštrukcia zuba nie je možná, alebo riziká prevažujú prínosy, pristupujeme k vytrhnutiu zubu.

x

Dentálna hygiena

Dentálna hygiena je nepostrádateľnou súčasťou liečebného plánu. Aby ošetrenie malo dlhodobo dobrú prognózu a predišli sme vzniku nových kazov, potrebujeme pracovať v čistom prostredí a napraviť chyby vo vašej zubnej hygiene. Po nastavení parodontu a ďasien do zdravého stavu nasledujú pravidelné kontroly dentálnej hygieny podľa dohody s našou hygienistkou, väčšinou dva krát ročne. Pravidelné kontroly hygieny sú podmienkou pre uplatnenie reklamácií.

Cenník

Kompletné vstupné vyšetrenie (zahŕňa všetky röntgenové snímky)

80€

Panoramatický rtg snímok

35 €

Intraorálny rtg snímok

10 €

3D CT snímok

45 €

Kofferdam blana

15 €

Injekčná anestéza

15 €

Kompomerová, skloionomerová výplň

od 40 €

Fotokompozitné výplne (biele)

od 60 €

Endodontické ošetrenie koreňov zuba

od 80 €

Provizórna korunka

od 50 €

Keramická korunka

od 270 €

Keramické fazety

od 300 €

Inlay, onlay, overlay

od 200 €

Snímateľné protetické náhrady

od 300 €

Extrakcia

od 30 €

Dentálna hygiena (1hod)

od 60 €

Dentálna hygiena (30min)

od 30 €

Zavolajte nám

Recepcia

Pondelok - Piatok

7:00 - 15:00

Sobota - Nedeľa

zatvorené

Sviatky

zatvorené

Zastavte sa

mapa
pin

Napíšte nám